Kültür-Sanat

Yeni kitap Berbat kriz İklim değişikliği hakkında bilmeniz gereken her şey

Yeni bir kitap yardımcı olur
  • Bir yerden başlamalısın. Wolfgang Paterno iklim felaketiyle ilgili her şeyi bilmek istiyor. Yeni bir kitap yardımcı olur.

Gezegenimizin, sözde en zeki sakini olan Homo sapiens’in küstahça kontrolü altında inlediği ve inlediği, oldukça kamuya açık bir sırdır. “Polikriz” terimi bu olguyu bir dereceye kadar tanımlıyor: Kovid-19, silahlı çatışmalar ve iklim değişikliği daha önce hiç var olmayan kötü bir karışıma, zehirli bir karışıma karışıyor. Hepimiz kendi kendimize getirdiğimiz çorbayı yemek zorunda kalacağız. Hiçbir şey bilmeden, hiçbir şey bilmeden yıkıma sürüklenmemiz söz konusu değil. Artık tüm kütüphaneler iklim değişikliğinin dünya üzerindeki etkilerini rapor ediyor, dolayısıyla aşağıda hepimizi etkileyen konuya odaklanacağız.

Bu bakımdan kitap “Berbat Kriz. Leipzig merkezli çevrimiçi platform aktuellkritik.de’nin editör ekibi Ann-Sophie Henne, Robin Jüngling ve Annika Le Large tarafından yazılan ve çizilen “İklim değişikliği hakkında bilmeniz gereken her şey”, ilerleyen yıkıma iyi ve gerekli bir giriş iklim krizinden.

Bilginiz olsun: “Berbat Kriz” konusunu ciddiye alan, argümanlarını dipnotlarla ve gerçeklerle destekleyen bir kitap. Dolap büyüklüğündeki ve yürekten osuran inekler, ani sıcaklık artışı nedeniyle patlamak isteyen kırmızı yüzlü termometre kadar temiz bir eklentidir.

Metin alıntısı: “İklim korumasının tutarlı olması bizi Taş Devri’ne geri döndürecek mi? İklimin korunması ile refahın sözde uyumsuzluğu özel ve siyasi tartışmalarda defalarca gündeme getiriliyor. Bu iddia yanlış; 98 yaşında değilseniz, soyunuz yoksa ve genel olarak gezegenin özellikle korunmaya değer olduğunu düşünmüyorsanız.”

“Miese Krizi” Katapult Verlag tarafından yayımlandı. Mancınık? Aynen öyle, Almanya’nın Greifswald kentindeki yayıncı, günümüzle ilgili orijinal yayınlarını çeşitli grafik ve metin karışımları halinde insanlara fırlatıyor. Bir şeyler değişsin.

ferizli

Ferizli ilçes ve Sakarya'dan yaşanan son dakika haberleri, yerel olaylar ve özel röportajlar sizlerle

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu