Şartlar ve koşullar

Şartlar ve koşullar

A. Web sitesinin kullanımı

“www.ferizli.net” web sitesini veya alt alan adlarından herhangi birini kullanarak, bu kullanım koşullarını kabul ettiğinizi belirtirsiniz. Bu kullanım koşullarını kabul etmiyorsanız lütfen web sitesini kullanmayınız.

Aşağıdaki koşulların sağlanması koşuluyla, materyallerin bir kopyasını yalnızca kişisel, ticari olmayan ev kullanımınız için tek bir bilgisayara indirebilirsiniz:

 1. tüm telif hakkı ve diğer mülkiyet bildirimlerini olduğu gibi muhafaza edersiniz
 2. materyallerde hiçbir değişiklik yapmazsınız
 3. Materyalleri ürünlerimizden, hizmetlerimizden veya markalarımızdan herhangi biriyle ilişkilendirilecek şekilde kullanmıyorsunuz
 4. Bu web sitesinden gelecekte indirilmeyi önlemek için kullanılabilecek çok sayıda materyali bir veritabanına indirmezsiniz. Bu şartların amaçları doğrultusunda, bu tür materyallerin başka herhangi bir web sitesinde veya bilgisayar ortamında kullanılması yasaktır.

Ferizli.net web sitesi, metin, fotoğraf, video, grafik, müzik, ses ve yazılım dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, telif hakkıyla korunan materyaller, ticari markalar ve diğer özel bilgileri içerir.

ferizli.net, web sitesinin tüm içeriğinin telif hakkı, Türkiye telif hakkı yasalarına göre korunmaktadır. İçeriğin herhangi bir kısmını kısmen veya tamamen değiştiremez, yayınlayamaz, tercüme edemez, iletemez, aktarıma veya satışa katılamaz, türev çalışmalar oluşturamaz veya herhangi bir şekilde istismar edemezsiniz.

Telif hakkıyla korunan materyali yalnızca kişisel kullanımınız için indirebilirsiniz. Türkiye telif hakkı kanununda aksi açıkça izin verilmediği sürece, indirilen materyalin hiçbir kopyalanmasına, yeniden dağıtılmasına, yeniden iletilmesine, yayınlanmasına veya ticari olarak kullanılmasına ferizli.net ve telif hakkı sahibinin açık izni olmadan izin verilmeyecektir. Telif hakkıyla korunan materyalin kopyalanmasına, yeniden dağıtılmasına veya yayınlanmasına izin verilmesi durumunda, yazar atıflarında, ticari marka açıklamalarında veya telif hakkı bildiriminde hiçbir değişiklik veya silinme yapılmayacaktır.

Telif hakkı, ticari marka veya diğer mülkiyet hakkı sahibinin açık izni olmadan, telif hakkı, ticari marka veya diğer mülkiyet haklarıyla korunan herhangi bir materyali ferizli.net’e yükleyemez, gönderemez veya başka bir şekilde kullanıma sunamazsınız. Telif haklarının, mülkiyet haklarının ihlalinden veya bu tür bir gönderimden kaynaklanan diğer zararlardan kaynaklanan her türlü zarardan yalnızca siz sorumlu olacaksınız.

Web sitesinin yasa dışı kullanımı yasal işlemle sonuçlanabilir.

B. “Geri Bildirim”

“Geri Bildirim” bu Sitenin bir parçası olarak sunulan mesaj panosu veya e-posta işlevi anlamına gelir. Geri Bildirime katılırsanız şunları yapmamalısınız:

 1. Başkalarını karalamak, istismar etmek, taciz etmek veya tehdit etmek
 2. Bağnaz, nefret dolu veya ırksal açıdan saldırgan ifadelerde bulunmak
 3. İnsan haklarını ihlal etmek
 4. Yasa dışı faaliyetleri savunmak veya bunları gerçekleştirme niyetiyle yasa dışı faaliyetleri tartışmak
 5. Üçüncü bir tarafın herhangi bir hakkını veya herhangi bir yasayı ihlal eden ve/veya ihlal eden herhangi bir materyali yayınlamak veya dağıtmak
 6. Herhangi bir kaba, müstehcen, nezaketsiz veya uygunsuz dil veya resim yayınlamak veya dağıtmak
 7. Yazarların haklarını ihlal etmek
 8. Başkalarına reklam verin, satış yapın veya başkalarına talepte bulunun
 9. Geri Bildirimi her türlü ticari amaç için kullanın
 10. Virüs veya başka zararlı bileşen içeren herhangi bir yazılım veya başka materyali yayınlamak veya dağıtmak
 11. Herhangi bir sohbet odasının veya bülten tahtasının belirlenen konusu veya temasıyla genel olarak ilgili olmayan materyaller yayınlayın veya açıklamalarda bulunun

Herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle Forumdaki içeriği kaldırma veya düzenleme hakkını saklı tutuyoruz.

Geri Bildirime herhangi bir materyal göndererek, bize otomatik olarak kalıcı, telifsiz, geri alınamaz, münhasır olmayan bir kullanım, çoğaltma, değiştirme, uyarlama, yayınlama, tercüme etme hakkı ve lisansı veriyorsunuz (veya bu tür materyallerin sahibinin açıkça verdiğini garanti ediyorsunuz), Bu tür materyalleri kamuya açık olarak gerçekleştirmek ve sergilemek, bunlardan türev çalışmalar oluşturmak ve dağıtmak veya bu tür materyalleri şu anda bilinen veya daha sonra evrende geliştirilecek herhangi bir biçim, ortam veya teknolojiye dahil etmek.

Geri Bildirimde elde edilen bilgiler güvenilir olmayabilir. Hiçbir bilginin içeriğinden veya doğruluğundan sorumlu olamayız ve bu bilgilere dayanarak alınan herhangi bir ticaret veya yatırım kararından sorumlu olmayacağız.

18 yaşın altındaysanız herhangi bir ferizli.net tartışmasına katılmadan önce lütfen ebeveyninizden veya velinizden izin alın. Kendinizle veya başkasıyla ilgili herhangi bir kişisel bilgiyi (örneğin telefon numarası, ev adresi veya e-posta adresi) asla açıklamayın.

C. Sorumluluk Reddi

ferizli.net, ürünleri ve hizmetleri (veya üçüncü taraf ürünleri ve hizmetleri) ile ilgili veya bunlarla ilgili bilgiler, adlar, resimler, resimler, logolar ve simgeler de dahil olmak üzere ferizli.net, içeriği “olduğu gibi” ve “mevcut” esasına göre sağlanır Tatmin edici kalite, belirli bir amaca uygunluk, ihlal etmeme, uyumluluk, güvenlik ve doğrulukla ilgili zımni garantiler de dahil olmak üzere (kanunen açık veya zımni) herhangi bir beyan veya herhangi bir garanti verilmeden.

Web sitelerine veya web sitelerimizdeki üçüncü taraf içeriğine bağlantı veren bir üçüncü taraf sitesinden satın aldığınız herhangi bir ürün veya hizmetten memnun kalacağınızı garanti edemeyiz. Bu tür üçüncü taraf sitelerde veya içeriklerde yer alan herhangi bir ürünü onaylamıyoruz ve bilgilerin doğruluğunu veya güvenilirliğini teyit etmek için herhangi bir adım atmıyoruz.

D. Sorumluluğun Sınırlandırılması

İhmal dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere hiçbir koşulda, sitenin veya materyallerin veya işlevlerin kullanımından veya kullanılamamasından kaynaklanan doğrudan, dolaylı, tesadüfi, özel veya sonuç olarak ortaya çıkan zararlardan sorumlu olmayacağız. Sitemize bu tür zararların gelme ihtimali tarafımıza bildirilmiş olsa bile.

ferizli.net web sitesini kullanırken çocuklara dikkat edilmesini öneriyor. ferizli.net, çocukların siteye erişiminden doğacak sonuçlardan sorumlu değildir.

E. Web sitesinde değişiklik yapılması / Fesih

Kendi takdirimize bağlı olarak, bu şartları herhangi bir zamanda değiştirme, tadil etme, ekleme veya kaldırma hakkını saklı tutuyoruz. Değişiklikler için lütfen bu şartları düzenli aralıklarla kontrol edin. Bu şartlarda yapılan değişikliklerin yayınlanmasının ardından bu web sitesini kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Tamamen bizim takdirimize bağlı olarak bu şartların herhangi bir şartına veya hükmüne uymamanız durumunda, Siteye erişiminiz tarafımızdan herhangi bir bildirimde bulunulmaksızın derhal sonlandırılabilir. Fesih üzerine, Siteyi kullanmayı bırakmalı ve bu siteden elde edilen tüm materyalleri ve bu şartlar kapsamında veya başka şekilde yapılmış tüm kopyalarını imha etmelisiniz.

Başa dön tuşu